Artystycznie w Jaworze

2 czerwca br. sześcioro uczniów: Klaudia Stach, Adrian Stach, Aleksandra Galicka, Weronika Kołakowska, Klaudia Zamasz i Lucjan Janiszewski reprezentowało placówkę na XII Przeglądzie Zespołów Artystycznych Placówek Specjalnych w Jaworze. Przegląd odbył się w scenerii Teatru Miejskiego pod hasłem Brzechwolandia.

Nasi uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczno-taneczny pt. „W świecie przygód Jana Brzechwy”. Program  dla „aktorów” przygotowały pp. Lidia Jędryczka, Aneta Balcerzak i Izabela Matuszewska.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu było dla naszych artystów niemałym przeżyciem. Oprócz prezentacji wierszy, piosenek, odważnie brali udział w konkursach organizowanych pomiędzy występami kolejnych grup.

Jury nagrodziła wszystkie zespoły. My otrzymaliśmy magnetofon. Nagrodę indywidualną za prezentację wiersza pt. „Samochwała” otrzymała Weronika Kołakowska. Do Ośrodka wróciliśmy radośni, zadowoleni i pełni dumy.

Aneta Balcerzak