Rytmy natury w okolicach Żmigrodu

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 23 czerwca, wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Żmigrodzie. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, których tematem przewodnim były „Rytmy natury”.

Zajęcia było bardzo ciekawe, poprowadziła je Pani Małgorzata Brusiłowicz, edukator z CEE w Żmigrodzie. Uczniowie obejrzeli film przyrodniczy, przedstawiający faunę i florę Doliny Baryczy w różnych porach roku. Jego walorem były m.in. przepiękne ujęcia i krajobrazy tych okolic.

Kolejnym punktem naszych zajęć był spacer ścieżką edukacyjną, gdzie na uczniów czekały różnorodne zagadki do rozwiązania. Dzieci miały też możliwość sprawdzenia swej wiedzy przyrodniczej.

Na koniec, tradycyjnie, odpoczęliśmy piekąc kiełbaski przy ognisku.

Wycieczkę zorganizowała Liliana Barwińska, przy wsparciu Towarzystwa Iskierka. Uczniami opiekowały się Panie: Katarzyna Kordiak, Izabela Matuszewska, Justyna Dąbrowska, Lidia Kukuła, Elżbieta Kochańczyk, Bronisława Śliwowska.

Dziękujemy Paniom Annie Zelenay oraz Małgorzacie Brusiłowicz za serdeczne przyjęcie oraz przygotowanie interesujących zajęć.

Liliana Barwińska