Wiwat wakacje! Żegnaj szkoło!

24 czerwca po raz ostatni, w tym roku szkolnym, zadźwięczał dzwonek. Kiedy nadchodzi ostatni dzień roku szkolnego, wszyscy myślami są już na wakacjach. Książki, zeszyty i naukowe mądrości niekoniecznie muszą być obecne w tych wyobrażeniach, ale nie dla naszych uczniów.

Młodzież w tym dniu postanowiła pożegnać absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej przekazując im pięć cennych wskazówek na dorosłe życie w krótkim przedstawieniu teatralnym pt. „Historia pewnego ołówka” według opowiadania P. Coelho. Złote myśli, zawarte w scence, to także nauka dla młodszych uczniów i nas wszystkich nie tylko na wakacyjny czas.

Po tym pełnym refleksji przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy III ZSZ. Był to ich ostatni apel w naszej szkole. Wych. klasy p. K. Kowaluk pożegnała swoich długoletnich wychowanków, podziękowała za wspólne lata, życzyła zdania egzaminów zawodowych i wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu. Następnie absolwenci pożegnali się z całą społecznością Ośrodka. Podziękowali za wspólne lata, troskę i starania Paniom Dyrektor, Nauczycielom, innym Pracownikom Ośrodka oraz Rodzicom. Nie zapomnieli także o Koleżankach i Kolegach, którym na koniec dali kilka dobrych rad. Uczniowie żegnali się śpiewając piosenki, deklamując wiersze, wręczając kwiaty. Nie zabrakło oczywiście chwil wzruszenia.

Głos zabrała również p. dyrektor W. Stuczk, wyraziła radość ze słów absolwenta-Damiana Baziora, który podsumował wysiłki wychowawcze nauczycieli i innych pracowników Ośrodka, mówiąc o nauce w szkole:! Wszystkim absolwentom życzyła powodzenia w dorosłym życiu i radości przy ogłoszeniu wyników egzaminów zawodowych, zaś pozostałym uczniom podziękowała za pracę w tym roku szkolnym i zachęciła do zdrowego i bezpiecznego wypoczynku na wakacjach.

Następnie wychowawcy klas wręczyli nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachwianiu. Pozostali uczniowie otrzymali swoje cenzurki w klasach.

Klasa III ZSZ zaprosiła wszystkich Pracowników na pożegnalny poczęstunek.

Rok szkolny 2015/2016 przeszedł do historii.

                                                                    Katarzyna Kordiak i Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.