Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Ośrodku

W czasie tegorocznej akcji Narodowego Czytania Polacy spotkali się 2 września, by czytać powieść „Quo vadis” H. Sienkiewicza.

My włączyliśmy się do akcji w dniu 6.09. 2016 r. Spotkaliśmy się, by przybliżyć sylwetkę polskiego noblisty i wspólnie czytać fragmenty jego powieść. Obejrzeliśmy też ciekawą prezentację o życiu i twórczości H. Sienkiewicza.

Każdy mógł uzupełnić te informacje, czytając i oglądając materiały na gazetce poświęconej pisarzowi. Wystawa będzie uzupełniana wiadomościami i złotymi myślami pisarza do końca roku.

W czytaniu brali udział zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Naszym uczniom należy się uznanie, bowiem z wielkim zapałem i zacięciem czytali powieść „Quo vadis” i pokonywali trudy czytania starożytnych imion i nazw.

Oprócz czytania mogliśmy również podziwiać stroje, zgodne z czasem epoki przedstawionym w powieści. Stroje zaprezentowali nasze koleżanki i kolega.

Organizatorkami akcji czytania w szkole były panie: Katarzyna Kowaluk, Emilia Wawrzyniak, Danuta Owczarek- Marcinkowska.

                                              

                                                                               D. Owczarek- Marcinkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.