Mamy kolejne gwiazdki – KOŁA RATUNKOWE za charytatywność

   Mamy kolejne gwiazdki – KOŁA RATUNKOWE za charytatywność w akcji zorganizowanej przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Wykonaliśmy dwa ostatnie zadania, polegały one na zbiórce plastikowych nakrętek oraz udziale w Korowodzie Nadziei.

Zbiórka nakrętek zakończyła się w okresie wakacyjnym. Zebraliśmy ich 106 kg. Jesteśmy z tego bardzo dumni! Nakrętki zostały zawiezione do Wrocławia.

Ostatnim zadaniem był udział w Korowodzie Nadziei. 3 września 2016 r., grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką pp. Marty Białobrzewskiej i Elżbiety Kochańczyk, przemaszerowała ulicami Wrocławia, aby wesprzeć dzieci chore na raka, które nie mogą wraz z innymi rozpocząć roku szkolnego.

W paradzie wzięły udział także wojskowa orkiestra reprezentacyjna, patrol konny Straży Miejskiej Wrocławia i teatry uliczne. Marsz zakończył się na Rynku, gdzie na scenie odbywały się występy przyjaciół Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Między innymi znalazły się tam gwiazdy polskich programów talent-show. Zagrał Dziubek Band, znany z Must Be The Music, a zaśpiewali: Alicja Janosz, która podbiła serca widzów Idola i Adrianna Styrcz, uczestniczka programu X Factor. Zobaczyliśmy również: formację Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, szczudlarzy i mażoretki.

Główną atrakcją i niespodzianką dla małych pacjentów Przylądka Nadziei było uformowanie wielkiego, czerwonego serca , które powstało przy udziale ponad 300 osób. Każdej z nich wręczono czerwony karton, który w odpowiednim momencie trzeba było unieść do góry. Tak powstało wielkie, bijące serce o powierzchni około 60 metrów kwadratowych.

Celem Korowodu Nadziei było okazanie solidarności z dziećmi, które dzielnie walczą o swoje zdrowie i życie, dlatego cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym i wielkim wydarzeniu. Mamy nadzieję, że za rok również dołączymy do barwnej parady.

 

                                                               Marta Białobrzewska

                                                               Elżbieta Kochańczyk

                                                                Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.