Sprzątanie Świata 2016

We wtorek, 20 września 2016 roku, uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji „Sprzątania Świata”.

Podstawowymi celami tej międzynarodowej akcji są m.in. uzmysłowienie młodym ludziom zależności między czystością środowiska a zdrowiem człowieka oraz masowe włączanie ich w prace na rzecz przyrody.

Uwrażliwiając uczniów na stan środowiska naturalnego, zarówno tego bliższego jak i dalszego, mamy nadzieję, że w przyszłości ich system wartości będzie motywował ich do działań zgodnych z zasadami ochrony środowiska.

Lidia Kukuła