play youtube,
play youtube,
xvideos,
xhamster,
xvideos,
xporn,
hentai,
xnxx,
sex việt,
Capital one.com,
Hentai haven,
henti,
Tamaño hoja carta,
sex viet,
Petro yuan,
xinh,
Translate to irish gaelic,
youpor,
jav Sex,
porn,
Ostatnia środa września (28.09.2016 r.) przebiegała pod znakiem obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, połączonych z Europejskim Dniem Języków. Zgodnie z ideą EDJ to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.Głównymi celami Europejskich Dni Dziedzictwa są promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Europejski Dzień Języków to okazja do zachęcenie dorosłych, młodzieży i dzieci do nauki języków. W tym roku przebiegał on pod hasłem: JĘZYK TO NASZA SIŁA!
My także chcieliśmy promować te inicjatywy, stąd nasz pomysł połączenia obchodów obu imprez.
Pierwsza część spotkania była podróżą do historii naszych ziem. Uczniowie wysłuchali opowieści o życiu dwóch chłopców, którzy mogli zamieszkiwać niegdyś Wąsosz i jego okolice. Zaprezentowane zostały stare fotografie i ilustracje, które miały na celu ukazanie piękna i walorów naszego miasteczka. Druga część obchodów była naukę przez eksplorację świata zewnętrznego. Uczestnicy imprezy wzięli udział w grze miejskiej przygotowanej i przeprowadzonej przez nauczycieli organizujących obchody EDD i EDJ. Gra miejska okazała się niezwykłą rozrywką. „Planszą” było tutaj samo miasto, a uczniowie jako gracze rozwiązywali zagadki przygotowane na czterech różnych stacjach. Podążali oni śladami bohaterów opowieści usłyszanych podczas prezentacji. W ten sposób graczom przybliżana została historia miasta i zrealizowane hasło: Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki. W grę zaangażowały się także podmioty publiczne (Biblioteka przy ZPK oraz Parafia w Wąsoszu), dzięki temu odkrywanie Wąsosza stał się atrakcyjniejsze.
Taka forma pracy spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem przez uczniów, co z pewnością cieszy i skłania do refleksji nauczycieli, aby podobnych inicjatyw organizować więcej.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania na ręce pani Elżbiety Poprawskiej za wsparcie merytoryczne akcji.
Justyna Dąbrowska