Niecodzienny sprawdzian tabliczki mnożenia!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

30 września 2016 roku nasza placówka uczestniczyła także w tym wydarzeniu. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

Uczniowie gimnazjum po raz kolejny wcieli się w rolę egzaminatorów i w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia – sprawdzali umiejętności dorosłych. Patrole Egzaminacyjne dotarły do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz starszych kolegów.

W tym roku poszliśmy o krok dalej i gimnazjaliści pod opieką nauczycieli matematyki wyszli na ulice Wąsosza, odwiedzając sklepy, Urząd Miejski oraz komisariat Policji, zapraszając do zabawy pracowników tych miejsc oraz napotkanych przechodniów.

Prawidłowo rozwiązane zadania były warunkiem otrzymania odznaki Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Wiele emocji wywołały te egzaminy poza budynkiem naszej szkoły, gdyż nie co dzień spotyka się patrole młodzieży na ulicach miasta, które zapraszają do wspólnej zabawy.

Akcja pokazała, że taka zamiana ról, kiedy to młodsi odpytują starszych, jest często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywało się pod opieką nauczycieli, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

Organizatorami akcji byli: pani Wiesława Stuczyk we współpracy z Justyną Dąbrowską oraz uczniowie klas I i II gimnazjum.

                                                                                     Justyna Dąbrowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.