Dzień Edukacji Narodowej 2016

14 października b.r. był w naszym Ośrodku wyjątkowo uroczysty. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz otwarcie Sali Doświadczania Świata.

Z zaproszenia na uroczystość skorzystali przedstawiciele władz Starostwa Powiatowego w Górze w osobach Pana Starosty Piotra Wołowicza oraz Naczelnika Wydziału Oświaty Pana Sławomira Bączewskiego. Sponsorzy, którzy przyczynili się do powstania Sali – Pan Piotr Kobylański – dyrektor oddziału BZ WBK w Górze, Pan Włodzimierz Janusiewicz – z ramienia firm Blue River sp. z o.o i Green River sp. z o.o. oraz ksiądz proboszcz parafii im. św Józefa w Wąsoszu, pani Agnieszka Beuch i bardzo liczne grono emerytowanych pracowników Ośrodka.

W części artystycznej poświęconej Świętu Edukacji Narodowej wzięli udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele i wychowawcy. Szczególne uznanie wśród widzów zyskał pokaz mody nauczycielskiej oraz utrwalone w nagraniu video wypowiedzi uczniów, dotyczące słownictwa
używanego przez młodzież.

Po zakończeniu części artystycznej zaproszeni goście wraz z pracownikami naszej placówki spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku.

Organizatorami apelu były panie Katarzyna Bursztyńska, Marta Białobrzewska, Urszula Kwaśnica – Zielińska, Liliana Barwińska.

Urszula Kwaśnica – Zielińska, Liliana Barwińska.