Wycieczka do banku PKO BP SA w Wąsoszu

W środę (9.11.2016 r.) uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej udali się w czasie lekcji matematyki do banku PKO BP SA, mieszczącego się w centrum Wąsosza.

Wycieczka ta miała następujące cele: zapoznanie uczniów z działalnością banku, poznanie historii pieniądza oraz sposobów przeliczania banknotów i sprawdzania ich autentyczności.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie obsługiwać testery banknotów, co wzbudziło duże zainteresowanie.

Ponadto, z zaciekawieniem wysłuchali dyrektor oddziału banku, pani Lucyny Janiszewskiej, która omówiła zasady funkcjonowania i znaczenie konta bankowego oraz karty bankomatowej we współczesnym świecie, a także rozbudziła w wychowankach ciekawość w zakresie korzyści płynących z oszczędzania pieniędzy.

Wszyscy mieli okazję bezpośrednio obserwować pracę wykonywaną przez pracowników banku podczas sprzedaży usług bankowych.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe smycze z logiem banku.

Justyna Dąbrowska