II EDYCJA AKCJI „SZKOŁY DLA NADZIEI”

We wrześniu 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji „SZKOŁY DLA NADZIEI”. Znowu walczymy o przyznanie tytułu „Ratownika Roku”.

Aby go zdobyć, należy podjąć działania w sześciu różnych obszarach. Za każdą aktywność, w którą włączy się szkoła, zostanie przyznane jej „KOŁO RATUNKOWE”. Będą one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, świadczyć o poziomie zaangażowania w akcję.

Oto działania jakie mamy wykonać, aby otrzymać powyższy tytuł.

1. PIKNIKI, KIERMASZE I AKCJE CHARYTATYWNE – organizowanie akcji, które zachęcą uczniów, rodziców i nauczycieli do pomocy dzieciom chorym na raka.
2. ZBIERAMY 1%– zapraszamy uczniów do pomocy w akcjach promujących przekazywanie Fundacji 1%.
3. WOLONTARIAT– nasi wolontariusze pomagają nam na wszystkich naszych akcjach – zbierają pieniądze do puszek i roznoszą setki ulotek. Zapraszamy uczniów do przyłączenia się do naszego wolontariatu.
4. KOROWÓD NADZIEI– zapraszamy szkoły do udziału w paradzie, która 9 września przejdzie ulicami Wrocławia. Korowód pozwala zwrócić uwagę na los dzieci walczących z rakiem, które nie mogą rozpocząć roku szkolnego.
5. ZBIERAMY NAKRĘTKI– zachęcamy uczniów i nauczycieli do zbierania plastikowych nakrętek od butelek, środków czystości i kosmetyków, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na leczenie dzieci.
6. ,,NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA”– polega na tym, że na zakończenie każdego roku szkolnego, uczniowie wrzucają pieniądze do puszek naszych wolontariuszy zamiast kupować za nie kwiaty dla nauczycieli.

Każda z placówek która włączy się w akcję, otrzyma dyplom ze słowami podziękowania i tytuł RATOWNIKA NADZIEI. Informację o zaangażowaniu szkoły w akcję Fundacja wyśle do kuratorium i władz gminy. Spośród szkół, które zdobędą sześć „KÓŁ RATUNKOWYCH” specjalne jury, w skład którego wejdą: ambasadorka Fundacji i podróżniczka Martyna Wojciechowska, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki onkologii dziecięcej i Agnieszka Aleksandrowicz, prezes zarządu Fundacji, wybierze „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

 

                                                                                   Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.