Pomagamy podopiecznym schroniska w Henrykowie, zakończenie akcji

Przez cały listopad oraz część grudnia 2016r., trwała akcja zbiórki darów dla psów i kotów przebywających w schronisku w Henrykowie. Została ona rozpropagowana nie tylko w SOSW w Wąsoszu, ale również i w Zespole Szkół i Przedszkoli w Sicinach, jak i wśród indywidualnych osób.

Okazało się, iż los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Udało się zebrać dużo różnorodnych rzeczy, które pomogą przetrwać zimowy okres podopiecznym schroniska w Henrykowie.

Zgromadziliśmy wiele kilogramów karmy, kaszy, ryżu, a także miski, poduszki, kołdry, koce.

Dnia 21 grudnia 2016 r. zawieźliśmy, wraz z trójką naszych uczniów, wszystkie przekazane rzeczy do Henrykowa.

Mieliśmy możliwość poznania schroniska oraz zwierząt w nim przebywających. Obecnie przebywa tutaj 85 piesków i kilka kotków, które są zadbane, czyste i dobrze nakarmione.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali choćby najmniejszą rzecz na pomoc schronisku. Dziękujemy także wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby poprawić sytuację zwierzaków.

W naszą akcję zaangażowali się: Pani Danuta Różyńska, Pan Andrzej Ziubroniewicz, dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkola w Sicinach, dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju przy PCDN w Górze oraz nauczyciele naszej szkoły

                 Organizatorami akcji są Urszula Kwaśnica – Zielińska, Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.