„ Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz”

15 marca 2017 r. odbyły się w naszym Ośrodku zajęcia otwarte w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom konieczności ochrony różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie języka polskiego i niemieckiego Obejrzeli prezentację multimedialną promującą tegoroczne hasło, poprawność językową itp.

Uczniowie wzięli udział w zabawach językowych i konkursach, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, łamigłówki ortograficzne. Tworzyli ilustracje według instrukcji w języku niemieckim. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera. Mamy nadzieję, że owocem tych zajęć, będzie nasz poprawny i piękny język. Zajęcia przygotowały pp. E. Kochańczyk, D. Owczarek- Marcinkowska, E. Wawrzyniak, K.Kowaluk. Do nauki języków obcych zachęcała p. J. Dabrowska.
                                                                               Elżbieta Kochańczyk