Witamy w bibliotece szkolnej SOSW w Wąsoszu

Nasza biblioteka składa się z dwóch wyodrębnionych działów:

WYPOŻYCZALNI, Z KTÓREJ MOŻESZ WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU.

W naszej wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, tzn. możesz wchodzić między regały biblioteczne i swobodnie wybierać książki.

Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce szkolnej, posiadamy również zbiorki wierszy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów.

CZYTELNI, Z KTÓREJ ZBIORÓW KORZYSTAMY NA MIEJSCU.
Zbiory czytelni to:
A) księgozbiór podręczny.
Znajdziesz tutaj:

– encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, najważniejsze podstawowe dzieła ze wszystkich dziedzin, albumy, dokumenty życia szkoły.
B) czasopisma:
czasopisma popularnonaukowe , czasopisma dla dzieci i młodzieżowy. Stare numery czasopism możesz wypożyczyć do domu.

W czytelni znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, skanerem i drukarką, przeznaczone dla uczniów do celów edukacyjnych.

W tym roku szkoła uczestniczyła w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016- 2020. Udało nam się zakupić 355 książek, wśród których znalazły się słowniki, encyklopedie, audiobooki, lektury i beletrystyka na kwotę 6200 złotych.

Jeżeli potrzebujesz konkretnego tytułu lub materiałów na określony temat, korzystaj z pomocy bibliotekarza.

Do wypożyczalni i czytelni zapraszamy:

Wtorek  11.05-12.45

Środa    13.30-16.30