We Wrocławiu w dobrej sprawie

W sobotę (25.03.2017r.) grupa uczniów naszego Ośrodka (Kasia Mokrzycka, Karolina Rogowska, Kasia Rozlazła, Agnieszka Kaczmarek, Ola Rudnicka i Adaś Rozlazły) pojechała do Wrocławia, do Pasażu Grunwaldzkiego, by wesprzeć chore dzieci.

W ramach realizacji zadania nr 3 Akcji „Szkoły dla Nadziei” kwestowaliśmy i zachęcaliśmy ludzi do odpisów 1% na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Niektórzy z nas przyjechali na akcję po raz kolejny, inni byli pierwszy raz. Dla jednych i drugich było to duże przeżycie. Nasi wolontariusze nie tylko cieszyli się, że mogą zrobić coś dobrego dla chorych dzieci, ale „pracowali” także nad swoimi charakterami, bowiem musieli przemóc swoją nieśmiałość, zakłopotanie, brak pewności siebie itp.

Niektórzy przygotowywali się do tego wyjazdu, ćwicząc formuły, jakimi będą się zwracali do potencjalnych ofiarodawców.

Nas nauczycieli cieszy, że wychowankowie nie tylko poświęcają swój czas wolny dobrej sprawie, ale też to, że potrafią w sposób kulturalny i przekonujący prosić innych o wsparcie.

Optymizm, zadowolenie, a nawet podziw wzbudziła w opiekunkach Kasia – cicha i skromna dziewczyna, która w sobotę pokazała nam się z innej, nieznanej nam, strony. Wykazała się bowiem dużą asertywnością, otwartością, taktem w zbieraniu datków i promowaniu 1%. Rodzice mogą być dumni ze swej córki, a my liczymy, że młodsi będą brali z niej przykład.

                                                                            E. Kochańczyk i K. Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.