Jesteśmy na półmetku akcji „Szkoły dla Nadziei”

„W dobrej sprawie”, to odpowiednie określenie naszych działań w obrębie zadań numer dwa i trzy, których realizację właśnie zakończyliśmy. Otrzymaliśmy kolejne koła „KOŁA RATUNKOWE”.

Zadanie nr 2 dotyczyło przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji „ Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

W szkole odbyła się prelekcja multimedialna podczas, której zostały przedstawione zadania, cele i założenia Fundacji. Każdy rodzic otrzymał ulotkę zachęcającą do odpisu 1% od swojego podatku przy składaniu deklaracji PIT.

Aby przybliżyć rodzicom akcję, wykonaliśmy cztery tablice, na których znajdowały się fotografie dokumentujące realizację poszczególnych zadań w pierwszej edycji. Po prelekcji rodzice chętnie oglądali wystawę. Kilkoro z nich zapytało, czy mogą zabrać na pamiątkę fotografie swoich pociech. Zdjęcia zostały przekazane.

Tuż po feriach, by promować akcję przekazywania Fundacji 1%, ruszyliśmy w teren i rozwiesiliśmy plakaty w całym mieście. Plakaty zawisły w Urzędzie Miejskim Wąsosza, hali sportowej miasta, biurze rachunkowym, Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego, Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza, sklepach, przychodniach oraz aptekach. Informacje o 1% zamieściliśmy również na stronach szkoły na FB i funpage’u.

Za zadanie nr 3, którego realizację opisaliśmy wcześniej, również otrzymaliśmy „ KOŁO RATUNKOWE” i jesteśmy już na półmetku Akcji „ Szkoły dla Nadziei”.

Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.