II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

05.04.2017r. odbył się w naszym Ośrodku II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko…”

W tym roku gościli u nas artyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Ratajczaka w Rydzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Księdza Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 z Wrocławia, Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy.

Nasz Ośrodek reprezentowała Aleksandra Galicka, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej.

Cele tego konkursu to: popularyzacja piosenek dziecięcych i młodzieżowych oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego współzawodnictwa. Ocenie podlegały walory głosowe uczestników, interpretacja utworów, muzykalność i poczucie rytmu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Po powitaniu gości w tanecznych rytmach wystąpili artyści Ośrodka, wykonując układ do utworu „Chocolate choco choco”.

Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej. Następnie na scenie pojawili się wykonawcy z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W każdej z kategorii został wyłoniony zwycięzca. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Komisja konkursowa w składzie: pani Wiesława Stuczyk- dyrektor SOSW w Wąsoszu, pani Agnieszka Wolak- nauczycielka muzyki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, pani Marlena Grabarz – radna powiatu górowskiego oraz ks. Mariusz Trojanowski, miała trudne zadanie oceny uczestników, ponieważ reprezentowali oni wysoki i wyrównany poziom artystyczny.

Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Rydzyny. Kacper Esner zwyciężył w kategorii szkoła podstawowa, zaśpiewał piosenkę pt.„Przyjaciel wie” z repertuaru Krzysztofa Antkowiaka. W kategorii szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych główna nagrodę otrzymała Dorota Marcinek za wykonanie utworu Beaty Kozidrak pt.„Rzeka marzeń”.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a jury podkreślało wysoki poziom uczestników i wspaniałe przygotowanie. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. W przerwie wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem: ZDROWE ŚNIADANIE.

Po ogłoszeniu wyników konkursu i zaprezentowaniu laureatów zdobywcy pierwszych nagród jeszcze raz, już bez stresu, zaśpiewali swoje piosenki. Na pożegnanie wszyscy goście otrzymali zaproszenie na kolejny, trzeci już, Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Izabela Matuszewska, Justyna Dąbrowska