Pokaz ptaków drapieżnych w Żmigrodzie

7 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Żmigrodu. Była to już kolejna wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Tym razem celem naszego wyjazdu było poznanie zwyczajów ptaków drapieżnych oraz bocianów, przylatujących do nas wiosną.

Podczas bardzo interesujących zajęć poznaliśmy tryb życia oraz zwyczaje wymienionych ptaków, jak również adresy stron internetowych, na których można obserwować bociany w swoich naturalnych gniazdach. Taki sposób podglądania natury spotkał się z dużym zanintereowaniem naszych uczniów.

Dowiedzieliśmy się również, czym jest i skąd wywodzi się sokolnictwo. Najciekawszym punktem była prezentacja sylwetek poszczególnych ptaków. Mieliśmy możliwość obserwowania takich ptaków drapieżnych, jak raróg, sokół norweski, sokół wędrowny mały, jastrząb amerykański i puchacz wraz z omówieniem ich zachowań, upodobań, sposobów polowania oraz ciekawostek dotyczących każdego prezentowanego gatunku.

To były bardzo interesujące i niezapomniane zajęcia. Serdecznie dziękujemy pracownikom Centrum Edukacji Ekologicznej za zorganizowanie spotkania.

Podczas wycieczki uczniami opiekowali się: Katarzyna Kowaluk, Urszula Kwaśnica – Zielińska, Aneta Balcerzak, Emilia Wawrzyniak, Katarzyna Kordiak, Leszek Stuczyk. Organizatorem spotkania była Liliana Barwińska.

 

                                                                              Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.