Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej w Płocku

19 i 20 maja w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Drużyn 11 osobowych „Sprawni Razem”.

Do reprezentacji województwa dolnośląskiego powołani zostali uczniowie SOSW nr 10 z Wrocławia i SOSW z Wąsosza.

Reprezentacja ta została wyłoniona po rozegranych 10 maja 2017 r. Mistrzostwach Województwa, które odbyły się w Wąsoszu.

W turnieju tym wzięło udział 10 drużyn z całego województwa. Byli to: SOSW Wrocław nr 10 i 11, Kąty Wrocławskie, Trzebnica, Oleśnica, Strzegom, Szklary Górne, Sadowice i Wąsosz.

Mistrzostwa zakończyły się sukcesem SOSW nr 10, który pokonał w finale gospodarzy po karnych 3:1, III miejsce zajęli uczniowie z SOSW nr 11, pokonując reprezentantów ze Szklar 2:1. Najlepszym bramkarzem został wybrany Mariusz Jaskułowski z Wąsosza, a najlepszym strzelcem Jacek Ciepko z Wrocławia – nr 10.

Patronat nad imprezą objął Starosta Górowski, fundując puchary. Burmistrz Wąsosza zakupił nagrody rzeczowe dla wszystkich drużyn, natomiast pozostałe koszty tj. wyżywienie i koszty sędziowania, SOSW Wąsosz i Stowarzyszenie Społeczno Sportowe „Sprawni Razem”.

W Płocku reprezentacja naszego województwa zajęła III miejsce. Oto wyniki naszego zespołu:

1. dolnośląskie – mazowiecki 2 : 0

2.dolnośląskie – małopolskie 0 : 2

3.dolnośląskie – kujawsko-pomorskie 1 : 4

4. dolnośląskie – pomorskie 4 : 1

Trenerzy Leszek Stuczyk i Adam Nowak uważają , że start reprezentacji SOSW z Wąsosza zarówno w Mistrzostwach Dolnego Śląska, jak i w Mistrzostwach Polski był bardzo udany.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.