STOP PRZEMOCY – START DOBROCI 2017

1 czerwca br. w naszej placówce po raz trzeci rozbrzmiewał Ogólnopolski Głos Profilaktyki „Zryw Wolnych Serc”, realizowany przez Komendę Główną Policji w ramach programu „Profilaktyka, a Ty”.

Głównym jego przesłaniem jest moda na życie bez nałogów, czyli życie bez nikotyny, alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy, a także życie bez agresji i przemocy.

„Zryw Wolnych Serc” jednoczy serca wolne od uzależnień i egoizmu, obojętności na drugiego człowieka.

Uczniowie promując wartości: zdrowia, życia oraz życzliwości zaprezentowali spektakl słowno – muzyczno – taneczny pod autorskim hasłem: Stop Przemocy – Start Dobroci.

Na koniec spotkania został rozstrzygnięty konkurs na Życzliwka, ogłoszony w I semestrze nauki przez pedagoga szkolnego w związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości. Wyróżnione osoby, otrzymując zaszczytny tytuł Życzliwka, wstąpiły w szeregi Szkolonego Patrolu Życzliwości.

Pamiętajmy, że zawsze świadcząc dobro drugiemu człowiekowi, jednocześnie podejmujemy walkę z egoizmem. Malujemy sobie portret człowieka życzliwego z sercem wolnym od zła, pięknym i zdrowym oraz silnym i pomocnym. A zatem do dzieła!

Lidia Jędryczka