Narodowe Czytanie 2017

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy włączeniem się w akcję Narodowego Czytania, której patronuje Prezydent RP. Nasze zgłoszenie zostało przyjęte, choć czytaliśmy kilka dni później, bo 6 września.

W tym roku obowiązkową lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne czytanie dramatu poprzedzone zostało prezentacją PP, która przybliżyła wszystkim autora i jego działo, podobnie jak wystawa i zdromadzone rekwizyty, nawiązujące do tekstu, np. stroje krakowskie, chochoł, złoty róg, czy podkowa.

Tekst czytali zarowno nauczyciele, jaki i uczniowie.

Głośna lektura była uzupełniana odniesieniami do historii Polski, fragemntami filmu A. Wajdy „Wesele”, czy piosenką M. Grechuty.

Spotkanie przygotowały panie: D. Owczarek- Marcinkowska, E. Wawrzyniak i K. Kowaluk.

Uczestnikom zajęć serdzecznie dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie przybliżyło wszystkim dzieło S. Wyspiańskiego.

Dziękujemy również Bibliotece Publicznej i SP za wypożyczenie części rekwizytów, w tym pamiątkowej pieczęci od Prezydenta RP.

Katarzyna Kowaluk