Przełajowy tydzień

We wtorek, 10.10.2017r., miłośnicy biegania z naszej placówki udali się do Oleśnicy na Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.

Startujących podzielono na 4 kategorie. W grupie dziewcząt młodszych wystąpiły Zuzanna Trzcielińska i Aleksandra Galicka. Ola wywalczyła 4 miejsce, a Zuzia 7, w kategorii chłopców młodszych Adam Rozlazły zajął II miejsce.

Trzeba dodać, że dziewczęta startowały z zawodniczkami o trzy lata starszymi od siebie. Wśród chłopców rocznik 2000 i starsi bezkonkurencyjnym okazał się Adrian Haszowski.

Wygrał zdecydowanie, zostawiając swoich rywali daleko z tyłu, III miejsce na tym samym dystansie zajął Wojtek Galicki. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja wywalczyła puchar i I miejsce.

Już w sobotę, 14.10.2017r., w Łodzi odbyły się Ogólnopolskie Biegi Przełajowe „Sprawni Razem”.

Do rywalizacji zgłosiło się 96 zawodników z 11 województw. Uczniowie z SOSW w Wąsoszu reprezentowali województwo dolnośląskie.

Najlepszy wynik wywalczył Adrian Haszowski – V m-ce, Adam Rozlazły i Ola Galicka – IX miejsca.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw Polski otrzymali upominki i koszulki.

Opiekunem i trenerem uczniów SOSW Wąsosz był Leszek Stuczyk.