Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 26 lat wspiera dzieci z całej Polski, które leczą się we wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”.

Dzięki programowi „Szkoły dla Nadziei” nasze gimnazjum może wspierać działania Fundacji. Jedną z najważniejszych akcji jest propagowanie wśród pracowników szkoły, jak i rodziców przekazywanie 1%. Fundacja, co roku przekazuje 1 mln zł na nierefundowane leki i kolejne 1.5 mln zł na specjalistyczne zabiegi fotoferez, niezbędne dla dzieci, które mają powikłania po przeszczepie szpiku, a za które NFZ nie płaci.

Niekiedy ostatnią szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie zagraniczne. I tutaj z pomocą przychodzi Fundacja, która przeznacza rocznie 4 mln złotych.

Dzięki właśnie 1% można wszystkie te potrzeby i wiele innych zrealizować.

Oprócz tego nasi uczniowie aktywnie angażują się w akcje organizowane w centrach handlowych, które również mają na celu poinformowanie innych o możliwości przekazania 1% właśnie na rzecz podopiecznych Fundacji.

Na zakończenie roku bierzemy udział w pięknej inicjatywie „Nadzieja zamiast kwiatka”. Z tej okazji zamiast kwiatów do puszek zbierane są pieniądze. W minionym roku było to 1173,43 zł.

Z kolei na rozpoczęcie roku uczestniczymy w Korowodzie Nadziei . Ta barwna parada ma pokazać dzieciom z Kliniki „Przylądek Nadziei”, że ich rówieśnicy pamiętają o nich i wspierają
ich w tym trudnym czasie.

Warto wspomnieć o tym, że Fundacja nie tylko organizuje zbiórki pieniężne. Rok temu miała miejsce ogromna akcja Dzień Misia. Nasza szkoła przekazała 40 pluszaków, które z całą pewnością wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

 

                                                             Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.