Światowy Dzień Życzliwości 2017

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości przesyłamy pozdrowienia. A w trudnej życia porze – do mediacji namawiamy, bo ona zgodą owocuje i wszystkim uśmiech na twarzy maluje.

Dbając o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich czytaliśmy i rozmawialiśmy o życzliwości i oraz znaczeniu postawy życzliwości w życiu każdego człowieka. W tym celu została wykonana gazetka z autorskimi sentencjami, pod hasłem „Podziel się swoją życzliwością”, i zaprezentowana w holu szkolnym.

Każda klasa w szkole i grupa wychowawcza w Ośrodku miały za zadanie opracować swój Kodeks Życzliwości w oparciu o otrzymane materiały: teksty wierszy, przysłowia i myśli filozoficzne oraz różne cytaty.

W tym dniu obowiązkowym strojem galowym był kolor niebieski lub zielony, uśmiech na twarzy oraz ciepły uścisk dłoni.

Ogłoszony został również konkurs na „ŻYCZLIWKA” klasy oraz grupy wychowawczej w Ośrodku, który będzie rozstrzygnięty pod koniec II semestru nauki.

Pamiętajmy, ze pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi wraca do nas. A zatem do pracy! „Szerzmy objawy życzliwości, aby życzliwych zwiększać kręgi, byśmy ich zawsze spotykali, a życzliwość rosła do potęgi”. Przesłanie akcji, w której po raz kolejny uczestniczyliśmy jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

                                                                               Pedagog Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.