Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2018

21 lutego 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wąsoszu odbyły się zajęcia otwarte z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W zajęciach brali udział wszyscy uczniowie placówki.

Dzień ten obchodzony jest od 18 lat. Upamiętnia wydarzenia z 1952 roku, kiedy to w stolicy Bangladeszu – Dhace doszło do demonstracji studentów, domagających się uznania bengalskiego, ich języka ojczystego za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan.

Celem zajęć było podkreślenie bogactwa różnorodności językowej świata oraz piękna języka ojczystego i konieczności pielęgnowania go nie tylko od święta, ale i na co dzień. Zwrócono także uwagę na szkodliwość używania wulgaryzmów. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali plakaty nt. „Stop wulgaryzmom. Mój język świadczy o mnie”.

Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego uczestnicząc w konkursie językowym.

Zajęcia zakończyły się zabawami ruchowymi z wykorzystaniem chusty animacyjnej, które były okazją zarówno do nauki jak i rozrywki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.