PODZIĘKOWANIA DLA PANI ELŻBIETY POPRAWSKIEJ

        „Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych.”

                                                             Ralph Waldo Emerson

 

 

  

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I WYCHOWANKOWIE

  SOSW W WĄSOSZU

  składają serdeczne podziękowania

                                

PANI ELŻBIECIE POPRAWSKIEJ

za wieloletnią, owocną współpracę, rozwijanie zamiłowań czytelniczych, szerzenie kultury wśród naszych wychowanków.

Przez wszystkie lata, kiedy kierowała Pani Biblioteką Publiczną w Wąsoszu, było to miejsce przyjazne nie tylko nam nauczycielom, ale przede wszystkim naszym uczniom. Pani praca i podejmowane przedsięwzięcia były często inspiracją naszych działań.

Trudno wyliczyć wszystkie zajęcia, w których braliśmy udział. Były tradycyjne lekcje biblioteczne, spotkania z pisarzami, powitania wiosny konkursy plastyczne, recytatorskie, poświęcone twórczości i życiu pisarzy. Z książką pod pachą jechaliśmy na rajd rowerowy. Korzystaliśmy z wystaw tematycznych i artystycznych, ucząc dzieci historii, rozwijając ich wrażliwość i poczucie estetyki.

Te wszystkie inicjatywy cechowała różnorodność, oryginalność i zawsze dobre przygotowanie. Zachęcało to nas do korzystania z oferty kulturalnej biblioteki.

Dziękujemy serdecznie za włączanie naszej społeczności w życie społeczno – kulturalne Wąsosza. Zawsze cieszyły nas spotkania z małymi dziećmi, rówieśnikami i seniorami. Każde z nich sprawiało, że czuliśmy się ważną częścią Wąsosza.

Udział w konkursach, uroczystościach, wystawach i wielu innych projektach dawał zawsze mam i uczniom wiele radość, zadowolenia i satysfakcji. Te pozytywne emocje wynikają z Pani niezwykłej osobowości. W kontakcie z naszymi wychowankami była Pani zawsze otwarta, serdeczna, miła i pełna zrozumienia dla ich ograniczeń, ale przede wszystkim dostrzegała Pani ich potencjał.

Dzięki współpracy z Panią mogliśmy jeszcze lepiej wpływać na rozwój naszych wychowanków, budzić w nich miłość do książek i pasję czytania, pielęgnować artystyczne uzdolnienia, a przez to przygotować dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Nawiązując do słów R.W. Emersona, my bogactwo, o którym mówi poeta, odnaleźliśmy w Pani.

Dziękujemy za wszystko i życzymy Pani, aby wszelkie plany i marzenia odkładane na później, spełniły się teraz na emeryturze, aby mogła Pani pielęgnować swoje pasje i zainteresowania.

 

 

                                                                  Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie SOSW
                                                                                         w Wąsoszu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.