Spotkanie z Elą i Julianem- wspólne wierszy czytanie

13 marca 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie pt.”Spotkanie z Elą i Julianem- wspólne wierszy czytanie”.

Na tę okazję stworzyliśmy w naszej jadalni małą, poetycką kawiarenkę. Bohaterami tego wydarzenia byli p. Elżbieta Poprawska, wieloletnia wąsoska bibliotekarka, oraz Julian Tuwim.  Panią Elę gościliśmy osobiście, zaś poeta patronował nam literacko.

Na wieczór poetycki zaprosiliśmy także dwie emerytowane nauczycielki, miłośniczki poezji, pp. Marię Sobaniak i Krystynę Sawiniec.

Wstępem do czytania wierszy była prezentacja przypominająca w dowcipny sposób życie i twórczość Juliana Tuwima.

Głośna lektura kolejnych tekstów poprzedzona była rozwiązywaniem różnych łamigłówek, w których zaszyfrowane były ich tytuły.

Goście dzielili się również swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z twórczością poety. Panie przyniosły różne zbiory poezji, niektóre zaczytane, świadczące o tym, że była to ulubiona lektura, inne ciekawe ze względu na ilustracje, czy wielkość.

Był to jednak nie tylko wieczór poezji, ale przede wszystkim sposobność, by podziękować p. Eli za wieloletnią współpracę z naszym Ośrodkiem. Po chwili wspomnień, które przywołały zdjęcia ze wspólnych imprez, konkursów i spotkań pani dyrektor Justyna Dąbrowska, w imieniu uczniów i nauczycieli, podziękowała pani Elżbiecie Poprawskiej ze wiele lat dobrej współpracy, pełnej otwartości i życzliwości.

Następnie w naszej poetyckiej kawiarence przywoływaliśmy różne wspomnienia związane z poetą, historią naszego Ośrodka i Wąsosza. Okazało się, że pp. Maria Sobaniak i Elżbieta Poprawska są przysłowiowymi skarbnicami wiedzy.

Mamy nadzieję, że to spotkanie przyniosło zadowolenie zarówno dzieciom, młodzieży, jak i gościom.

                                                           Emilia Wawrzyniak i Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.