Piosenka jest dobra na wszystko

21.03.2018 r. do naszego Ośrodka przybyli uczestnicy III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko…”

Z ogromną przyjemnością powitaliśmy przedstawicieli pięciu placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Ratajczaka w Rydzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Księdza Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy oraz Zespół Szkół Specjalnych z Oławy.

W tym roku naszą placówkę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej: Jan Hływa (klasa II) oraz Aleksandra Galicka (klasa VII).

Celem konkursu jest popularyzacja piosenek dziecięcych i młodzieżowych oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego konkurowania ze sobą. Ocenie podlegały walory głosowe uczestników, interpretacja utworów, muzykalność i poczucie rytmu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Wokalne popisy wykonawców oceniało jury w składzie: pani Justyna Dąbrowska – dyrektor SOSW w Wąsoszu, pani Agnieszka Wolak- nauczycielka muzyki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz pan Eryk Aleksandrowicz- dyrektor Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu.

Na rozgrzewkę uczennice naszej szkoły wykonały układ taneczny do piosenki „Taniec-połamaniec”.

Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych. Następnie na scenie pojawili się wykonawcy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród wykonawców ze szkoły podstawowej najpiękniej zaśpiewała reprezentantka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci ze Szklar Górnych Nikola Szlasko. Zaśpiewała ona piosenkę pt. „Chłopiec z gitarą” z repertuaru Karin Stanek. W kategorii szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, przejmującą interpretacją utworu Moniki Urlik pt. „Nie wie nikt”, zwyciężyła Katarzyna Ochramowicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie.

Młodzi wykonawcy prezentowali wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Obok zdrowej rywalizacji imprezie towarzyszył uśmiech, radość i świetna zabawa. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

W przerwie konkursu goście i uczniowie naszej szkoły zjedli pyszny i zdrowy posiłek, przygotowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem: ZDROWE ŚNIADANIE. Tradycyjnie nad zdrowotną i estetyczną stroną kanapek czuwała pani Lidia Jędryczka ze swoim zespołem.

Na zakończenie laureaci zaśpiewali jeszcze raz swoje piosenki. Organizatorzy podziękowali również opiekunom artystycznym uczniów za pracę i wysiłek włożone w przygotowanie wykonawców do występów.

Na tym zakończył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Goście oczywiście zostali zaproszeni na kolejny.

Konkurs zorganizowały panie: Elżbieta Kochańczyk i Izabela Matuszewska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                     Izabela Matuszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.