Wspólne świętowanie

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają nas do refleksji a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest właśnie Wielkanoc.

We wtorkowy poranek- 27 marca, zebraliśmy się wszyscy na śniadaniu wielkanocnym – uczniowie, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi.

Przedstawiona przez uczniów inscenizacja Wielkopostno – Wielkanocna, wprawiła nas w przedświąteczną zadumę. Jak w swej roli powiedział jeden z uczniów

„Zawsze czynić dobro. To wcale nie jest łatwe. Jednak spróbuję”.

W sercu każdego z nas obudziła się choć cząstka tego co dobre i szlachetne.

Oprócz chwili powagi, było tradycyjne dzielenie się jajkiem, składnie życzeń i biesiadowanie przy świątecznym stole.

Ten uroczysty poranek dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką pań: Elżbiety Kochańczyk i Danuty Owczarek – Marcinkowskiej.