Niesamowite doznania w rzeczywistości sfery 360°

9 maja 2018 r. uczniowie naszego Ośrodka mieli okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Kino sferyczne to nowa forma kształcenia.

Seans w kinie sferycznym był prawdziwą, niezwykle inspirującą podróżą w czasie i przestrzeni, która miała na celu wzbudzić zainteresowania pasjonatów oraz obserwatorów otoczenia i Wszechświata.

Podczas seansu w kopule dzieci leżały na miękkich materacach, a nad nimi prezentowany był obraz panoramiczny. Dzięki filmom: „Na skrzydłach marzeń” i „Tajemnica nocy polarnej” dzieci przeżyły wiele emocji, zdobyły nowe i ciekawe wiadomości oraz spędziły wesoło czas. Treści w filmach zostały przedstawione za pomocą wyjątkowych efektów specjalnych, muzyki i niewiarygodnej grafiki komputerowej.

Oba filmy porywały dzieci w świat ciekawostek i dostarczyły mnóstwo nowych informacji edukacyjnych. Wszystkich zachwyciły niepowtarzalne widoki z przestrzeni kosmicznej. Takie zajęcia edukacyjne bardzo spodobały się uczniom, ponieważ mieli możliwość nie tylko oglądać cuda przyrody, ale stali się także uczestnikami tych niepowtarzalnych zdarzeń.

Izabela Matuszewska