Święto Patrona 2018

28.05..2018r, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Patrona. Janusz Korczak – jak wszyscy wiemy, był wielkim przyjacielem dzieci, dlatego też uroczystość ta każdego roku obchodzona jest przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Nie inaczej było też i w tym roku. Obchody rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Uczniowie w krótkim wystąpieniu przybliżyli sylwetkę tego wielkiego człowieka. Następnie przytoczyliśmy słowa Janusza Korczaka, w których wyrażał swoje poglądy dotyczące roli ruchu i zabawy w życiu dziecka.

Poznaliśmy reguły dawno zapomnianych zabaw, w które bawiły się dzieci w czasach korczakowskich. Uczniowie zaprezentowali reguły takich zabaw jak: serso, klasy, ciupy, kamienie. Całość imprezy uatrakcyjniły występy wokalne naszych uczennic.

Cieszymy się, że wśród widzów tej uroczystości byli goście z kuratorium z Wrocławia oraz liczne grono rodziców uczniów.

Korzystając z pięknej pogody, już kolejny raz rozegraliśmy mecz piłki siatkowej Uczniowie kontra Nauczyciele. Młodsze dzieci ucieszył dmuchany zamek, który uatrakcyjnił popołudniowe chwile na świeżym powietrzu. Uczniowie i goście mieli również możliwość spróbowania swoich sił podczas zabaw, w które bawiły się dzieci żyjące w czasach Janusza Korczaka. Dla wielu z nich nowością była gra w klasy, czy w gumę. Wesoło spędzony czas umilał smaczny poczęstunek – lody, pączki i słodycze.

Organizatorami obchodów Dnia Patrona były Urszula Kwaśnica-Zielińska, Liliana Barwińska, Wiesława Stuczyk oraz Maryla Wielogórska.

                                                           Urszula Kwaśnica-Zielińska, Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.