Przedsmak wakacji w Jesionce

11 czerwca 2018 r. grupa 28 uczniów Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu wyjechała na wycieczkę do Jesionki na zaproszenie właścicieli znajdującego się tam trzygwiazdkowego hotelu Tanzanit. Miejscowość ta położona jest na terenie gminy Kolsko, której gospodarz – pan Henryk Matysik – osobiście powitał uczestników wyjazdu nad Jezioro Rudzieńskie. Pan wójt przedstawił walory krajobrazowe i wypoczynkowe Pojezierza Lubuskiego i zaprosił do odwiedzania tych urokliwych okolic.

Wycieczka do Jesionki była formą nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu.

Dzieci i młodzież zastali na miejscu nie tylko komfortowe warunki bytowe w trzygwiazdkowym hotelu, ale także mnóstwo innych atrakcji. Jesionka i jej okolice to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Dzięki uprzejmości właścicieli Hotelu Tanzanit uczniowie mogli aktywnie wypoczywać, korzystając z tradycyjnych rowerów, rowerów wodnych, siłowni, placów zabaw i innych rozrywek znajdujących się w hotelu takich jak: bowling, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy. Największą popularnością, w piękną pogodę, cieszył się oczywiście basen, znajdujący się przy hotelu.

Okazało się również, że wypoczynek może doskonale łączyć się z nauką. W czasie rowerowych rajdów, pieszych wędrówek i wycieczek po jeziorze można było podziwiać piękno Ziemi Lubuskiej, obserwować jej florę i faunę oraz krajobrazy.

Wiele emocji dostarczyły uczniom także wyjazdy edukacyjne. Pierwsza odbyła się do Parowozowni Wolsztyn. Jest ona wciąż czynną lokomotywownią. Są tam codziennie wydawane parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasie do Poznania. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny, urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów.

Młodzi turyści zwiedzili także wolsztyński rynek oraz park nad Jeziorem Wolsztyńskim w stylu angielskim z rzadkimi gatunkami drzew.

Atrakcjami kolejnej wycieczki były Rancho Navaho oraz mierząca 40 m wieża widokowa „Joanna”, z której można było podziwiać Jezioro Sławskie i okolice.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

Pobyt naszych wychowanków, w tak pięknym miejscu, był możliwy dzięki dobremu sercu i hojności właścicieli Hotelu Tanzanit – Państwa Rity i Zbigniewa Pawlińskich, którym uczniowie, dyrekcja oraz pracownicy składają serdeczne podziękowania.

Słowa uznania kierujemy też w stronę Burmistrza Wąsosza – pana Zbigniewa Stuczyka, który za pośrednictwem firmy transportowej pana Sebastiana Lewickiego As-Bus zapewnił dzieciom dojazd do miejsca wypoczynku.

Wyrazy wdzięczności kierujemy przede wszystkim do ks. Mariusza Trojanowskiego – pomysłodawcy i współorganizatora wycieczki.

Dziękujemy Wszystkim za wspaniały i pełen atrakcji wypoczynek!

                                         Justyna Dąbrowska, Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.