3 gwiazdki = 3 KOŁA RATUNKOWE

 

TRZY KOŁA RATUNKOWE ZA CHARYTATYWNOŚĆ

W ramach akcji zorganizowanej przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” mieliśmy do wykonania w ciągu całego roku szkolnego 6 zadań.

Ostatnie trzy polegały na: na zbiórce plastikowych nakrętek, zbiórce datków do puszek w ramach akcji „Nadzieja zamiast kwiatka” oraz udziale w Korowodzie Nadziei we Wrocławiu.

 

Zbiórka nakrętek zakończyła się w okresie wakacyjnym, zebraliśmy 130 kg nakrętek. Wolontariusze zawieźli je Wrocławia. Następnie zdano puszki. Wynik zbiórki to: 248,62 zł,
Darowizna została przekazana Przylądkowi Nadziei.

Ostatnim zadaniem był udział w Korowodzie Nadziei 8 września 2018 r.

Wolontariusze wraz z opiekunami pp. Wiesławą Stuczyk i Emilią Wawrzyniak ruszyli kolorowym korowodem z placu przy ul. Sanockiej, przeszli ulicami Wrocławia na Rynek Tam odbył się charytatywny koncert z udziałem artystów z telewizyjnych talent show. Wystąpili: Dziubek Band, Natalia Lubrano oraz Marta Kołodziejczyk. Na scenie pojawili się również: formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, mażoretki z Trzebnicy i Leszna, a pokaz akrobacji na szarfach dały gimnastyczki z Dare Dance Company.

Korowód był niezwykle barwny i widowiskowy. W tym roku paradę urozmaiciły m.in.: Wojskowa Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, patrole konne Straży Miejskiej.

O 17.00 powstało wielkie, bijące serce o powierzchni około 60 metrów kwadratowych.

Celem Korowodu Nadziei było okazanie solidarności z dziećmi, które dzielnie walczą o swoje zdrowie i życie, dlatego cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym i wielkim wydarzeniu. Mamy nadzieję, że za rok również dołączymy do barwnej parady.

                                                                               Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.