Narodowe Czytanie 2018

Społeczność naszego Ośrodka odpowiedziała na zaproszenie Pary Prezydenckiej skierowane do Polaków i przyłączyliśmy się po raz kolejny do akcji Narodowe Czytanie. Nasze czytanie odbyło się z dwudniowym opóźnieniem, tj. 10.09.2018r. Było jednak równie podniosłe i uroczyste jak sobotnie spotkania w różnych zakątkach naszego kraju. Za namową Patronów tej akcji zaprosiliśmy do wspólnego czytania gości – emerytowane nauczycielki naszego Ośrodka i emerytowaną bibliotekarkę wąsoskiej placówki.

Nasze czytanie miało dwie odsłony. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie starsi (starsze klasy szkoły podstawowej, szkoła branżowa I stopnia), pracownicy i zaproszeni goście. Rozpoczęło się ono prezentacją przedstawiającą: idę akcji, informacje o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego itp. Na zakończenie uczniowie i dorośli odczytali wspólnie fragment powieści S. Żeromskiego.

W drugim spotkaniu udział wzięli uczniowie młodsi i wspierający ich w lekturze uczniowie z SPdP. W tej części czytaliśmy dwa utwory z Antologii Niepodległości: Pieśń Legionów Polskich we Włoszech Józefa Wybickiego i Pieśń o domu Marii Konopnickiej. Wspólna lektura połączona była z prezentacją, na której znajdowały się obrazy odwołujące się do treści czytanych tekstów. Sala, w której czytaliśmy została udekorowana odpowiednio do tematu.

Spotkanie przygotowały pp. Emilia Wawrzyniak i Katarzyna Kowaluk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.