Międzyszkolny konkurs Wiedzy o Zdrowiu

10 października 2018 r. cztery uczennice naszego Ośrodka wraz z pp. Katarzyną Bursztyńską i Lidią Kochan wzięły udział w XIV Międzyszkolnym konkursie Wiedzy o Zdrowiu w Piławie Górnej.

Konkursowi przyświecały następujące cele: zachęcanie osób z niepełnosprawnością intelektualną do zdrowego stylu życia, zdobycie przez nich wiedzy prozdrowotnej oraz umiejętności niezbędnych do podejmowania wyborów korzystnych dla zdrowia.

Konkurs miał charakter rywalizacji zespołowej. Składał się z części teoretycznej i praktycznej. Ocenie podlegał test wiedzy o zdrowiu, różne działania prozdrowotne oraz wcześnie przygotowana i zaprezentowana przez każdą drużynę scenka sytuacyjna – „Zdrowo na sportowo”.

Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom uczestnictwa.

Lidia Kochan