Spotkanie z Sybirakami

23 października 2018 roku do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu z okazji obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przybyli Sybiracy na Wieczór Patriotyczny. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Żywa legenda historii”.

Zaproszonym gościom przybliżono w formie prezentacji multimedialnej historię placówki i zasady jej obecnego funkcjonowania. Po czym dzieci i młodzież Ośrodka zaprezentowały program słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej.

Po części artystycznej goście opowiadali o swoich przeżyciach związanych z zesłaniem na Sybir. Były to ciekawe ale i smutne historie.

Spotkanie wywarło na wszystkich duże wrażenie, a historie Sybiraków skłoniły do refleksji.

W podziękowaniu za obecność i żywą lekcję historii bohaterów obdarowano laurkami, czerwonymi różami oraz kotylionami w barwach narodowych.

Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze, niepowtarzalnym i wyjątkowym nastroju przy poczęstunku przygotowanym przez wychowawców grup Ośrodka.