WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JA PATRIOTA”

5 listopada 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości „Ja Patriota” pod patronatem Starosty Górowskiego.

Na konkurs nadesłano 151 prac z przedszkoli i szkół powiatu górowskiego. Prace wykonane były różnymi technikami. Komisja konkursowa oceniła prace pod względem zgodności z tematem, ogólnego wyrazu artystycznego oraz estetyki wykonania.

Cele konkursu:

– promowanie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu,

– prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży,

– popularyzacja wiedzy z zakresu historii państwa polskiego,

– rozwijanie wrażliwości artystycznej młodego pokolenia,

– kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec wartości oraz symboli narodowych,

– kształtowanie silnej więzi z własnym narodem, z jego historią i tradycjami.

Laureatami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Kategoria I- dzieci w wieku przedszkolnym:

Lenka Postoł, Przedszkole Publiczne Nr 3 im. Jasia i Małgosi w Górze

Wyróżnienie:

Lena Kaczmarek, Zespół Szkół w Niechlowie, grupa przedszkolna „Muminki”

Zosia Wąsik, Oddział Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Czarnoborsku (budynek Pobiel)

Matylda Ochap, Przedszkole Samorządowe im. Marii Konopnickiej w Wąsoszu

Kategoria II- uczniowie szkoły podstawowej klas I-IV:

Emilia Ilczyńska, Zespół Szkół w Sicinach, kl. III szkoły podstawowej

Tomasz Nowicki, Zespół Szkół w Sicinach, kl. IV szkoły podstawowej

Tobiasz Stojko, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze, kl IV

Kategoria III- uczniowie szkoły podstawowej klas V-VIII i klas gimnazjum:

Martyna Janowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, kl. VII

Marek Hływa, Zespół Szkół w Sicinach, kl. V

Zuzanna Mycyk, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, kl. VII

Mateusz Nocek, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka

w Wąsoszu, kl. VIII

Wyżej wymienionych uczniów wraz z opiekunami, którzy przygotowywali ich do konkursu,zapraszamy na rozdanie nagród, które odbędzie się 14.11.2018 r. (środa) o godz. 08.35 podczas uroczystego apelu upamiętniającego 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno– Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, przy ul. Korczaka 6.

Dla pozostałych uczestników przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy, które w najbliższym terminie zostaną dostarczone do placówek.

Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za wykonanie prac oraz wychowawcom i nauczycielom, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.