We wtorek 8 stycznia 2019 r. sześcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu wraz z opiekunem, panią Mirosławą Osmelak, udało się na wycieczkę do Wrocławia. Odbyła się ona w ramach realizacji zadania 1.3: Wsparcie indywidualne i środowiskowe na rzecz integracji społecznej w formie treningu kompetencji i umiejętności społecznych z zakresu zasad współżycia społecznego (savoir vivre w życiu codziennym) – 1-dniowe wyjazdowe zajęcia masowe – uczestnictwo w wydarzeniach społeczno- kulturalnych.
play youtube,
play youtube,
xvideos,
xhamster,
xvideos,
xporn,
hentai,
xnxx,
sex việt,
Capital one.com,
Hentai haven,
henti,
Tamaño hoja carta,
sex viet,
Petro yuan,
xinh,
Translate to irish gaelic,
youpor,
jav Sex,
porn,
W czasie wyjazdu edukacyjnego uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, gdzie oprócz wykładów tematycznych mogli również uczestniczyć w zajęciach praktycznych.
Pierwszym miejscem, do którego się udali było Centrum Wiedzy o Wodzie – Hydropolis. Interaktywne wykłady oraz pokazy doświadczeń prowadzone przez pracownika naukowego Hydropolis wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników. Kolejnym przystankiem było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Uczniowie po raz pierwszy mogli podziwiać dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, upamiętniające rocznicę insurekcji kościuszkowskiej, uważnie wsłuchując się w ciekawe opowieści na ten temat. W programie wycieczki nie zabrakło też lekcji tematycznej w Muzeum Pana Tadeusza. Młodzi ludzie zdobyli informacje o tradycjach szlacheckich obowiązujących w czasach Adama Mickiewicza- autora naszej narodowej epopei. Ponadto jednym z zadań do wykonania dla uczniów było przygotowanie i nakrycie stołu przed ucztą zgodnie z obowiązującą w tamtych czasach etykietą.
Po zmaganiach z zakresu dziewiętnastowiecznego savoir vivre’u odwiedziliśmy kolejne miejsce warte uwagi we Wrocławiu. Było to Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Oprócz zwiedzania obiektu i poznania historii znaczków pocztowych uczniowie wzięli udział w warsztatach, w ramach których przygotowywali materiały do wysłania. Adresowali koperty, naklejali odpowiednie znaczki pocztowe oraz pieczętowali je. Zajęcia praktyczne sprawiły obecnym dużo przyjemności.
Ostatnim punktem w programie wycieczki był pobyt w Parku Pałacowym w Pawłowicach – Arboretrum Uniwersytetu Przyrodniczego. Malowniczy park w stylu angielskim otacza neorenesansowy pałac – dawną siedzibę rodu Kornów. Na uwagę zasługują tam elementy architektury ogrodowej, które podziwiali nasi uczniowie. Ich uwagę przykuły szczególnie mostki i glorieta. Na zakończenie pobytu młodzi ludzie zdobyli kolejne doświadczenie w zakresie kompetencji społecznych – każdy samodzielnie zamawiał obiad w restauracji „Dąbrowa” w Pałacu w Pawłowicach. Obcowanie z obsługą restauracji, właściwa postawa podczas spożywania posiłku oraz ciekawe konwersacje podsumowujące wyjazd były kolejnym doświadczeniem w życiu wychowanków naszego Ośrodka.
Nad organizacją i przebiegiem wycieczki w formie jednodniowych praktycznych zajęć
plenerowo-masowych we Wrocławiu czuwała pani Irena Penińska – koordynator z ramienia Urzędu Marszałkowskiego.
Uczestnicy wyjazdu składają jej serdeczne podziękowania za dostarczenie im tak wielu ciekawych wrażeń i wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu.
Kolejna ciekawa wycieczka do Wrocławia już w środę 16 stycznia 2019!