Wokalny sukces w Żmigrodzie

W środę 9 stycznia 2019 r. po raz pierwszy wzięliśmy udział w II Przeglądzie Muzycznym „Przybieżeli do Żmigrodu Pasterze” organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Przegląd odbył się w sali widowiskowej mieszczącej się w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie.

Naszą placówkę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej – Jan Hływa (klasa III) oraz Aleksandra Galicka (klasa VIII). Jaś zaprezentował się w pastorałce pt. „Skrzypi wóz”, natomiast Aleksandra wykonała utwory: „Złota gwiazdka” oraz „Do Betlejem”. Jaś, swoją interpretacją pastorałki, urzekł jury i publiczność i wywalczył I miejsce, Aleksandra zaś otrzymała wyróżnienie.

Jury oceniając występy, brało pod uwagę: dykcję, prawidłowość wykonania melodii, dobór repertuaru do możliwości uczniów oraz ogólny wyraz artystyczny.

II Przegląd Muzyczny Przybieżeli do Żmigrodu Pasterze” okazał się nie tylko niezwykłym widowiskiem artystyczno– muzycznym, ale także spotkaniem pełnym pozytywnych emocji, które pielęgnuje polską tradycję – wspólne kolędowanie. Na pewno zapadnie w pamięci wszystkich uczestników i publiczności.

Artyści za swoje prezentacje kolęd otrzymali dyplomy oraz narody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom sukcesów, a organizatorom dziękujemy za miłą gościnę i wspaniałą atmosferę.

Izabela Matuszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.