Przedsmak ferii, czyli wycieczka do Karpacza

23 stycznia br. uczniowie naszego Ośrodka, wraz z opiekunami, pojechali na wycieczkę do Karpacza, by skorzystać z uroków zimy i poszaleć na saneczkowych górkach.

Odpowiednio przygotowani: zaopatrzeni w sanki, przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa, po sprawdzeniu czapek, rękawiczek i szalików, ruszyliśmy w drogę.

Zimowy krajobraz Karpacza zadziwił nas nieco. Liczyliśmy na śniegowe zaspy, tymczasem śniegu było „jak na lekarstwo”. Pierwsza górka nie okazała się dla nas przyjazna. Jednak, czy mogło to zaszkodzić humorom grupy wycieczkowiczów nastawionych na dobrą zabawę? Nie!!! Zabawę i radość zapewniły nam zjazdy na całorocznym torze saneczkowym. Lekko zmrożone uśmiechy na twarzach, które pozostały nam po szalonych zjazdach, zapowiadały tylko jedno: dobrą zabawę na prawdziwych sankach.

Druga górka zapewniła nam wszystko, czego potrzeba do białego szaleństwa. Były zjazdy na sankach, pontonach, dziecięcych skuterach i innych ślizgaczach; indywidualne, w parach, zdarzyło się również, że pasażer gubił się po drodze. Szybki pęd z górki cieszył bardzo, ale i wspinanie się na nią było dobrą zabawą. Choć zabawa była przednia, to niektóre części ciała lekko ją odczuły. Jednak program wycieczki przewidywał i takie skutki saneczkowych zjazdów, dlatego ostatnim punktem programu była wizyta w PARKU WODNYM TROPIKANA. Komu szybkich zjazdów było mało, mógł kontynuować je na wodnych zjeżdżalniach, kto szukał relaksu, znalazł go w jacuzzi lub w grocie solnej. Były też atrakcje dla odważnych- pływanie na świeżym powietrzu i wiele innych.

Lekko zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną. Do Ośrodka dotarliśmy cali i zdrowi późnym wieczorem.

Za dobrą zabawę dziękujemy pani wicedyrektor Izabeli Matuszewskiej, która zorganizowała wycieczkę.

                                                                                 Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.