Echo naszego udziału w biciu „Rekordu dla Niepodległej”

W całej Polsce aż 24 tysiące przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji: „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Celem bicia „Rekordu dla Niepodległej” było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wspólnym odśpiewaniem całego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.

Akcja odbyła się w piątek 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11.

Odpowiedzieliśmy na wezwanie Pani Minister Anny Zalewskiej oraz Rady Dzieci i Młodzieży: Pobijmy razem „Rekord dla Niepodległej!”. O wyznaczonej godzinie w sali komputerowej stawili się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz kadra niepedagogiczna i wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego.

Za włączenie się w akcję otrzymaliśmy podziękowanie od Pani Minister Anny Zalewskiej, co nas bardzo cieszy, ale poczucie satysfakcji, radości i dumy czuliśmy już wówczas, gdy wspólnie z tysiącami Polaków śpiewaliśmy w godnej postawie „ Mazurek Dąbrowskiego”.

                                                                  Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.