Dbaj o zdrowie – chroń życie

Tradycyjnie już, jak co roku, w ramach podsumowania pracy w I półroczu, młodsi i starsi uczniowie wzięli udział w przedsięwzięciu artystycznym, prezentując swoje zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Pod koniec lutego br. wspólnie zaprezentowali spektakl słowno – muzyczno – taneczny w oparciu o scenariusz pod hasłem: „Co jest ważne, a co najważniejsze?” Został on opracowany przez pedagoga Lidię Jędryczkę i zrealizowany we współpracy z Katarzyną Kordiak.

Uczniowie promowali wartości zdrowia oraz życia wolnego od nałogów, egoizmu, agresji i przemocy. Wskazywali również na umiejętność dokonywania każdego dnia mądrych wyborów, które z kolei przekładają się na jakość życia. Przesłanie tego przedsięwzięcia jest proste: Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia i dlatego nie zwlekaj, bo czas ucieka.- DBAJ O ZDROWIE – CHROŃ ŻYCIE!

Podczas apelu, pani dyrektor Justyna Dąbrowska, wręczyła uczniom dyplomy oraz drobne upominki za udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Podziel się swoją życzliwością”. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali: Wiktoria Przybylak – klasa IV SP, Konrad Cis – klasa I SP, Małgorzata Kwasigroch – klasa IV SP, Mateusz Nocek – klasa VIII SP oraz Katarzyna Wojtyczka i Kamil Komisaruk z klasy I SPdP.

Ponadto ogłoszono wyniki rozegranego Turnieju w Bilard, w którym I miejsce zajął Igor Plewniak – Filipowicz, II miejsce Damian Bazior oraz III miejsce Dawid Hecman.

Natomiast za aktywny udział w życiu kulturalno – rozrywkowym szkoły wyróżniono i nagrodzono uczniów: z klasy III SP – Jana Hływę oraz Małgorzatę Szalkowską z klasy III SPdP. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, a także satysfakcji z rozwijania swoich zainteresowań i zdolności oraz siły i wytrwałości w pokonywaniu słabości.

                      

                                                                                                                                               Lidia Jędryczka

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.