Bliżej administracji publicznej – wizyta w dolnosląskich urzędach

Dwie sześcioosobowe grupy uczniów SOSW w Wąsoszu, wraz z opiekunami pp. Ewą Gajewską oraz Izabelą Matuszewską, w styczniu i marcu uczestniczyły w wycieczkach do Wrocławia. Oba wydarzenia realizowane były w ramach zadania z projektu „Zintegrowani”: Wsparcie indywidualne i środowiskowe na rzecz integracji społecznej w formie treningu kompetencji i umiejętności społecznych z zakresu zasad współżycia społecznego (savoir vivre w życiu codziennym) – 1-dniowe wyjazdowe zajęcia masowe w urzędach administracji publicznej (UWD, UMWD, SWD).

Miejscem, do którego udali się uczniowie był gmach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas pobytu w urzędach administracji publicznej młodzież, stojąca u progu dorosłości, mogła się dowiedzieć, jak skutecznie i sprawnie poruszać się po urzędach i radzić sobie z załatwianiem tam różnych spraw. Ponadto uczestnikom przekazane zostały informacje na temat prawidłowego wypełniania dokumentacji potrzebnej do uzyskania dokumentów, takich jak dowód osobisty czy paszport. Uczniowie mieli także okazje do zwiedzania gmachu urzędu.

Niewątpliwie największe wrażenie na uczniach zrobił pobyt w sali obrad Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w której zapadają decyzje dotyczące ważnych spraw województwa dolnośląskiego.

Po zakończeniu zajęć uczestnicy wycieczki udali się na pyszny obiad. Do Ośrodka w Wąsoszu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia oraz wyposażeni w wiedzę dotyczącą spraw związanych z administracją publiczną.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.