Wiosna tuż tuż. Oznaki wiosny

18.03.2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny pt. ,,Oznaki wiosny’’.

Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację tematu, inspirowanie wiosenną tematyką, uwrażliwienie na piękno wiosennego krajobrazu, wzmacnianie wiary we własne możliwości i umiejętności,

czerpanie radości z efektów własnych działań twórczych, rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych poprzez działania plastyczne w różnych technikach i formach.

Prace konkursowe były ocenione pod względem zgodności z tematem, samodzielności i staranności wykonania, oryginalności, walorów artystycznych – kompozycji, gamy kolorystycznej, techniki wykonania .

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią, pomysłowością, poczuciem estetyki. Wykonali prace na wysokim poziomie, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne.

Laureatami konkursu zostali:

Anna Lesiecka – I miejsce

Paulina Krawczyk –II miejsce

Adam Szalkowski – III miejsce .

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy podziękowania.

Organizatorami konkursu byli p. Marta Białobrzewska, p. Jarosław Krukowski-Zdanowicz oraz p. Mirosława Osmelak.

Marta Białobrzewska