Wielki sukces – II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym

20 marca 2019 r. zespół uczniów w składzie Adrian Haszowski i Jakub Plewniak-Filipowicz, pod opieką nauczyciela matematyki Wiesławy Stuczyk, zdobył II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów branżowych szkół specjalnych I stopnia w Szczecinie.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia była „Matematyka w sztuce na poważnie i wesoło”. Konkurs składał się z dwóch części punktowanych i jednej zabawowej.

W pierwszej części, pracy zespołowej, uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań w czasie 75 minut. Po krótkiej przerwie przystąpili do rywalizacji indywidualnej, której celem było wyłonienie Mistrza Rachunków.

Konkurencja polegała na obliczeniu 60 przykładów, w których sprawdzana była znajomość kolejności wykonywania działań i praw matematycznych. W tym przypadku liczyła się nie tylko prawidłowa odpowiedź, ale i czas – uczniowie mieli maksymalnie 15 minut na wykonanie zadania.

Ostatnią część stanowiły zabawy matematyczne, takie jak rozpoznawanie brył po dotyku, rozróżnianie siatek (rzutów) brył nieregularnych, wyszukiwanie różnic w obrazach słynnych malarzy, odczytywanie hasła ukrytego pod liczbami, będącymi wynikami działań matematycznych i inne.

Uczestnicy konkursu, rozwiązując poszczególne zadania, zdobywali punkty, którymi „płacili” w sklepiku z nagrodami i wybierali interesujące ich przedmioty np. powerbanki, głośniki, kubki, długopisy lub słodycze. Był to czas, w którym członkowie komisji sprawdzali prace konkursowe, a uczestnicy konkursu nawiązywali kontakty z uczniami z innych szkół. Po matematycznych zabawach nastąpiło ogłoszenie wyników.

Zdobyliśmy II miejsce w klasyfikacji zespołowej! Adrian Haszowski zaś został II Wicemistrzem Rachunków!

Uzyskane lokaty bardzo nas ucieszyły. Z wielką radością i dumą odbieraliśmy medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Przez cały czas organizatorzy konkursu-Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 w Szczecinie – bardzo o nas dbali. Przygotowali pyszne zapiekanki, ciasta i napoje. Wszystko odbyło się w fantastycznej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                          Wiesława Stuczyk- nauczyciel matematyki

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.