Dzień ze szkołą w Przylądku Nadziei

28 marca, we współpracy z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, wychowankowie SOSW w Wąsoszu uczestniczyli w Przylądku Nadziei we Wrocławiu  w zajęciach bibliotecznych  pt. „Spotkanie z Kicią Kocią”. Była to realizacja kolejnego zadania z programu Szkoły dla Nadziei, czyli zorganizowanie spotkania- Dzień ze Szkołą”.

Ze względu na bezpieczeństwo niektórych pacjentów (obniżoną odporność spowodowaną chorobą i terapią), zajęcia odbyły się w tak zwanym akwarium – pokoju ze szklanymi ścianami.

W czasie spotkania dwie nasze uczennice, Aleksandra i Dorota, przeczytały bajkę o przygodach Kici Koci w bibliotece.

Następnie młodzi podoczni Przylądka rozwiązali quiz o Kici Koci i kolorowali ilustracje. Czteroletni Michałek zapragnął Kici Koci w różowej sukience, czemu dał wyraz wykonując swój rysunek. Efekt był fantastyczny i zaskoczył wszystkich.

Na koniec, w podziękowaniu za zaangażowanie w czasie zajęć, dzielnym Uczestnikom i ich dzielnym Mamom, zostały rozdane dyplomy i drobne upominki.

Spotkanie zorganizowały panie Katarzyna Bursztyńska, Joanna Krukowska – Zdanowicz i Emilia Wawrzyniak

Takie spotkania niosą korzyść edukacyjną nie tylko pacjentom Przylądka Nadziei, ale także uczniom przyjeżdżającym w odwiedziny do swoich kolegów i koleżanek.

 

                                                                                                                                Dziękujemy, że mogliśmy być z Wami.

 

                                  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.