Piosenka jest dobra na wszystko 2019 – czyli konkurs piosenki w Wąsoszu

2 kwietnia br. mury naszego Ośrodka rozbrzmiewały śpiewem, bowiem w szranki konkursowe wstąpili wokaliści. Na zaproszenie organizatorów IV MIĘDZYSZKLNEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEZOWEJ odpowiedziało sześć placówek z Trzebnicy, Dzierżoniowa, Oleśnicy, Oławy, Żmigrodu  i Piławy Górnej.

Nasz Ośrodek również wystawił swoich reprezentantów. Jury konkursowe oceniało nie tylko umiejętności wokalne młodych artystów, ale także dobór repertuaru, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.  W tym roku wykonawcy i ich opiekunowie wybrali piosenki odnoszące się do tematów miłości i marzeń. Historie bohaterów piosenek były opowiedziane w różnej stylistyce: tanecznie,  rockowo, rapując. Było wesoło, ciekawie, nostalgicznie i lirycznie.

W czasie przerw między występami uczniowie naszego Ośrodka zaprezentowali taniec z kapeluszami oraz Wiosenny koncert piosenek przygotowany pod kierunkiem p. Liliany Barwińskiej. Tradycyjnie goście i nasi uczniowie uczestniczyli w wiosennej uczcie kanapkowej przygotowanej pod kierunkiem pedagog szkolnej- Lidii Jędryczki.

Jury ustaliło, iż w kategorii szkoła podstawowa

I miejsce zajęła Weronika Darmograj z Zespołu Szkół w Oławie

II miejsce zajął Jan Hływa z naszego Ośrodka

III miejsce zajęła Angelika Waścińska z Zespołu Szkół w Żmigrodzie

Wyróżnienie zaś otrzymała Aleksandra Galicka z naszego Ośrodka.

  W kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce zajęła Katarzyna Ochramowicz z Zespołu Szkół w Oławie

II miejsce Leokadia Pośpiech z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dzierżoniowie

III miejsce Krystian Kowalski z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Trzebnicy

Wyróżnienie, za całokształt dokonań w naszych konkursach, otrzymał Paweł Marucha z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Trzebnicy.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali pamiątkowe dyplomy. Liczymy też, iż nagrody przypadły wyróżnionym do gustu. Opiekunowie artystyczni, w podziękowaniu za swój trud włożony w przygotowanie podopiecznych do występów, obdarowani zostali  pamiątkami  wykonanymi przez  p. Danutę Owczarek- Marcinkowską.

Organizatorki konkursu pp. Izabela Matuszewska, Elżbieta Kochańczyk i Katarzyna Kowaluk serdecznie dziękują wszystkim za udział w konkursie, dobrą zabawę  i zapraszają za rok.

 

 

                                                                   Katarzyna Kowaluk

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.