Dotyk Afryki

Wizyta we wrocławskim afrykarium jest olbrzymią atrakcją dla wielu ludzi zwiedzających zoo. Uczniowie SOSW w Wąsoszu już w kwietniu odwiedzili ogród zoologiczny, a w maju wybiorą się tam aż 4 razy, aby zapoznać się z walorami przyrodniczymi i turystycznymi tego miejsca.

Udział w zajęciach na terenie zoo to rodzaj terapii psychologicznej pod nazwą AAT (Animal Assisted Therapy),

która ma na celu:  poprawę motoryki i koordynacji ruchowej, intensyfikację komunikacji werbalnej pomiędzy członkami grupy, zwiększenie zdolności do koncentracji uwagi (tj. do słuchania i koncentrowania się na wykonywanym zadaniu), rozwinięcie umiejętności  relaksacyjnych, podniesienie poczucia własnej wartości, zmniejszenie napięcia i stresu, poprawę krótkotrwałej i długotrwałej pamięci, zwiększenie zasobu słów odnoszących się do kolorów, wielkości, kształtów itp.

Pod opieką psychologa i przewodnika uczniowie  mają okazję zwiedzać pierwsze w Polsce oceanarium, jedyne na świecie, prezentujące faunę jednego kontynentu – Afryki. W kompleksie basenów i akwariów mieszka tam  około 5 000 zwierząt, prezentujących niemal 300 gatunków. Mieszkają w nim głównie ryby, ale można tu spotkać również hipopotamy, pingwiny, krokodyle, mrówniki, golce i wolno fruwające ptaki.

Bogata fauna  i flora, z którą obcują uczestnicy wycieczki, pozostawia na długo piękne obrazy w ich pamięci, a niezapomniane chwile ujęte są to kolorowych fotografiach.

Uczniowie z wielką chęcią deklarują udział w tego rodzaju zajęciach. W czasie  wycieczek będą mieli okazję poznać niemal wszystkie atrakcje wrocławskiego ogrodu.

 

                                                                                                          Justyna Dąbrowska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.