„Morza szum, ptaków śpiew….” – turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu

Pięcioro uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy z SOSW w Wąsoszu uczestniczyło, pod opieką pana Leszka Stuczyka – nauczyciela wychowania fizycznego, w czternastodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu nad Bałtykiem (26.04-9.05.2019 r.).

Turnus rehabilitacyjny jest formą aktywnej rehabilitacji, połączonej z elementami wypoczynku, mającą na celu przede wszystkim ogólną poprawę sprawności, wyrobienie zaradności, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań.

Celem turnusu rehabilitacyjnego jest także rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, między innymi poprzez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także przez udział w innych zajęciach przewidzianych programem turnusu.

Uczniowie korzystali z następujących zabiegów terapeutycznych: gimnastyka ogólnousprawniająca, inhalacje solankowe, lampy Sollux®, bioptron, masaż automatyczny, leczenie klimatyczne. W czasie pobytu w Jarosławcu mieli także możliwość skorzystania, poza zabiegami rehabilitacyjnymi, z wielu innych atrakcji na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Kolonijnego „Rafa”, m. in. krytego basenu z podgrzewaną wodą, sauny fińskiej, boiska do piłki koszykowej i siatkowej (ze sztuczną nawierzchnią), sali dyskotekowej, stołów do tenisa, billarda, miejsca na ognisko i grill.

Dwa tygodnie spędzone nad Bałtykiem dostarczyły wychowankom wielu niezapomnianych przeżyć, ale przede wszystkim pozytywnie wpłynęły na ich stan zdrowia i kondycję fizyczną. Z chęcią za rok wezmą udział w kolejnym turnusie!

 

                                                                                                                                                                                         justyna Dąbrowska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.