Lapbook, czyli książka na kolanach

29 maja 2019 r. członkowie Zespołu Nauczycieli Bibliotekarzy powiatu górowskiego uczestniczyli w zajęciach otwartych dotyczących tworzenia lapbooka, które odbyły się  w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wąsoszu

Na początku spotkania  p. Justyna Dąbrowska – Dyrektor Ośrodka, oprowadziła grupę po placówce, a  następnie odbyły się zajęcia. Prelegentka, Emilia Wawrzyniak, przedstawiła zalety lapbooka, jako aktywnej metody nauczania,  a następnie zaprezentowała film instruktażowy.

Po prezentacji uczestnicy spotkania zostali zaktywizowani, bowiem przystąpili do wykonania  lapbooków według własnych pomysłów. Ich tematyka była różnorodna.

Na zakończenie spotkania p. Dyrektor, w ramach poznania historii miejsca, w którym znajduje się  Ośrodek, zaprosiła do obejrzenia filmu telewizji poznańskiej „Dzieci niczyje”.

Uczestnicy spotkania podziękowali za miło i efektywnie spędzony czas.

Emilia Wawrzyniak

Justyna Dąbrowska